اتاق تعاون، صنعت نمایشگاهی ایران را صادر می کند

علی مطیع جهانی : براساس تفاهمنامه ای که میان اتاق تعاون ایران و اتاق بازرگانی بصره امضا می شود، تا چندین سال بهره برداری از نمایشگاه در اختیار ایران است.
وی ادامه داد: ایران پس از احداث نمایشگاه بین المللی بصره می تواند از آن برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی و پاویون جمهوری اسلامی ایران در بصره استفاده کند.
مطیع جهانی تصریح کرد: نمایشگاه بین المللی بصره با توجه به موقعیت راهبردی این شهر می تواند زمینه گسترش روابط ایران با سایر کشورها را مهیا کند.
وی به سابقه ۱۵ ساله اتاق تعاون ایران در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان اشاره کرد و ادامه داد: به دنبال توسعه این نمایشگاه و همچنین نمایشگاه صنعت نمایشگاهی در سطح کشور هستیم.

** ارائه خدمت به تعاونگران در میز خدمت
معاونت پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران درباره راه اندازی باتا (بانک اطلاعات تعاونی های ایران) توضیح داد: پس از مصوبه مقررات زدایی و با هدف استقلال شرکت های تعاونی، افزایش قدرت رقابت پذیری بخش تعاون با بخش خصوصی و تسهیل امورات تعاونگران این سامانه راه اندازی شد.
مطیع جهانی گفت: سازمان ثبت اسناد اطلاعات سطح اول تعاونی ها را برای راه اندازی سامانه باتا در اختیار اتاق تعاون ایران قرار داد. اطلاعات تمام تعاونی ها در این سامانه موجود است و تعاونگران می توانند از آنها به بهترین شکل بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: در میز خدمت نیز تمامی خدمات مورد نیاز تعاونگران ارائه می شود تا بدین ترتیب امورات تعاونگران تسهیل شود.
به گزارش ایرنا، بانک اطلاعات تعاونی های ایران (باتا) صبح امروز با حضور رئیس اتاق تعاون ایران، مدیرکل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ثبت اسناد، روسای اتحادیه های سراسری و روسای اتاق تعاون ایران رونمایی شد.
باتا براساس سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور تهیه شده است که این اطلاعات می تواند به شکل برخط در اختیار سازمان ثبت اسناد کشور قرار بگیرد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.