قاچاق کالا کمر تولید را شکست

جمال رزاقی جهرمی,قاچاق کالا

جمال رزاقی جهرمی در نشست تخصصی امنیت شغلی در قراردادهای کار با ابراز نگرانی از میان رفتن تولید پایدار و رشد بخش‌های نامولد در اقتصاد گفت: از میان رفتن پایدار و قدرت گرفتن بخش‌های نامولد در اقتصاد همچون موسسات اعتباری موجب از میان رفتن اقتصاد تولید محور شده است.

رزاقی جهرمی این فرآیند را علت اصلی از میان رفتن امنیت شغلی کارگران دانست و افزود: زمانی می‌توان برای کارگران امنیت شغلی ایجاد کرد که تولید و تولید کننده برپا باشد در غیر این صورت سخن گفتن از امنیت شغلی راه به جایی نمی‌برد.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۸ هزار بانک و موسسه اعتباری وجود دارد، تصریح کرد: این سرمایه‌ها با هدایت به سمت بانک‌ها و بخش‌هایی رفتند که تولید را از دور خارج کردند در عین حال قاچاق کالا، تولید کنندگان را متضرر ساخته است. به صورت کلی هر تریلی حامل کالاهای قاچاق ۵۰ هزار دلار ارزش دارد.

وی در پایان گفت: بهتر است که در عین حال که به بحث‌های مربوط به امنیت شغلی می‌پردازیم به موانع بالادستی تولید هم اهمیت دهیم. در عین حال بوروکراسی دولتی موجب شده است که دولت یک بدنه پهن، بزرگ و تنبل داشته باشد. به گونه‌ای که در حال حاضر ۵۰۰ هزار مدیر ۲۴۷ هزار موسسه دولتی داریم که دولت در این راستا سالی ۲۴۰ هزار میلیارد تومان حقوق به کارمندان و مدیران خود پرداخت می‌کند.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.