انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب: تلاش برای همدلی

انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب

به گزارش تشکل نیوز، صبح دیروز جلسه ای با حضور اکثریت فعالان عرصه تولید و پرورش اسب در مرکز اصلاح نژاد وزارت جهاد کشاورزی در کرج برگزار گردید. این جلسه به همت هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب برگزار و فعالان این عرصه از سراسر ایران در این جلسه حاضر و به نقطه نظرات، انتظارات و دغدغه های خویش پرداختند.

مهمترین موضوعی که در این جلسه بدان پرداخته شد بررسی و شناخت بهترین شکل و قالب فعالیت بود. با عنایت به اینکه در کنار انجمن صنفی کارفرمایی، تعاونی های تولیدی و سمن های مرتبط با این فعالیت نیز در بین حاضرین وجود داشتند، معایب و مزایای فعالیت در قالب هرکدام از اشکال حقوقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه مهندس ملاصالحی ریاست مرکز اصلاح نژاد، صابری کارشناس ارشد حوزه تشکل ها و مشاور معاون وزیر کار، دبیر و رئیس هات مدیره انجمن صنفی و همچنین رزاقی وکیل انجمن ضمن سخنرانی کوتاه، به ارایه راه کارهای مفید و عملیاتی برای انسجام فعالان این عرصه پرداختند.

مهندس ملاصالحی ابراز تمایل کرد تا با متشکل شدن فعالان حوزه اسب در هر قالب ممکن، برخی از اختیارات قابل واگذاری به این تشکل تفویض گردد و آمادگی کامل وزارت جهاد کشاورزی را برای همکاری و همراهی با تشکل مربوط به اسب اعلام نمود.

همچنین در این جلسه تعدادی از حاضران و فعالان این حوزه به ایراد نقطه نظرات خویش پرداختند. در خاتمه کیومرث عظیمی عضو هیات موسس انجمن کارفرمایی تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب از مسیر و راه طی شده برای متمرکز شدن و متشکل شدن از سال ۸۵ تا کنون پرداخت. وی به مشکلاتی که بر سر راه سمن های تاسیسی بوجود آمد اشاره و دلایل تاسیس و امکان فعالیت بهتر در قالب انجمن صنفی را مطرح نمود.

عظیمی همچنین از همگان دعوت کرد تا با مشارکت فعال و دلسوزانه نسبت به ارایه پیشنهادات و نظرات خویش اقدام تا با اصلاخات لازم در اساسنامه انجمن بتوان ضمن حضور حداکثری افراد شاغل در این حوزه، راه قانونی برای انواع فعالیت های لازم را جستجو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.