تعامل در روابط کار با یاری وزیر کار ممکن شد

علی ربیعی,روابط کار

مجید آهنگریان (عضو هیات مدیره کانون عالی کارفرمایان) اظهار داشت: در چهار سال گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش‌های خود را بر کاهش تنش‌ها در حوزه روابط کار متمرکز کرد که همین امر موجب شد یک فضای گفتگومداری و عقلانیت حاکم شود.

وی برای نمونه به شورای عالی کار اشاره کرد و افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  توانسته‌ با ایفای نقش ریش سفیدانه در جلسات شورای عالی کار امکان برطرف کردن مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی را فراهم کند و همین امر باعث شد حل بسیاری از اختلافات میان شرکای اجتماعی دولت با تفاهم حل و فصل شود.

رئیس کانون کارفرمایان استان قزوین در ادامه افزود: رسیدن به اجماع و تشریک مساعی در روابط کار، اتفاق راحتی نبود چراکه فضای اقتصاد و تولید به علت موانع متعدد دچار مشکلاتی است و به نظر نمی‌رسید در یک مدت زمان کوتاه در خصوص آنها بتوان به یک فهم مشترک رسید.

آهنگریان در ادامه افزود: توجه به سه‌جانبه‌گرایی بیش از پیش در مرکز سیاستگذاری‌ها قرار گرفت و تعامل تشکل‌های کارفرمایی با وزارت کار بهبود یافت اما در عین حال مشغولیت‌های آقای ربیعی هم در حوزه‌های تامین اجتماعی، بهزیستی و رفاه افزایش یافت با این حال این موجب نشد که از اهمیت توجه به جایگاه تشکل‌ها کاسته شود.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.