دبیرکل کانون عالی کارفرمایان: قانون کار باید اصلاح شود

حمیدرضا صیفی
حمیدرضا صیفی دبیرکل کانون عالی کارفرمایان، درباره قراردادهای سفید امضا که محصول ناکارآمدی بازار کار است ، اظهار کرد: باید بر اساس شرایط اقتصادی هر کشوری روابط بین کارگر و کارفرما تعریف شود. مشکل قراردادهای سفیدامضا و بیکاری به صورت عمده مربوط به قانون کار در کشور ما می شود.
وی با بیان اینکه در واقع قانون کار ما، قانون بیکاری است، افزود: با وجود شرایط رکود می توان در خصوص اشتغال تدابیر بهتری اندیشید اما زمانی که ما حداقل حقوق را در قانون کار لحاظ می کنیم که ملاک سبد زندگی و تورم قرار می گیرد و موارد دیگر را مورد توجه قرار نمی دهیم موجب به وجود آمدن مشکلات بسیاری در حوزه شغلی می شود.
صیفی تصریح کرد: ۷۰ درصد اقتصاد ما را صنایع کوچک تشکیل می دهد و زمانی که به دلیل وجود مشکلات اقتصادی این صنایع حذف می شود، محصول مورد نیاز صنایع متوسط که از این قسمت تامین می شد دیگر وجود ندارد و صنایع متوسط باید خودشان این محصول را تامین کنند و چون هزینه این صنایع افزایش پیدا می کند و قادر به تولید محصول نیستند این صنایع نیز دچار تعطیلی می شوند.
دبیرکل کانون عالی کارفرمایان با اشاره به اینکه قانون کار باید اصلاح و منطقه ای شود، گفت: درنظر گرفتن حداقل پایه حقوق ۹۳۰ هزار تومان در تمام کشور نظریه صحیح و کارآمدی نیست، زیرا این میزان برای فردی که در تهران و فرد دیگری که در شهرستان کار می کند با توجه به شرایط محیط زندگی باید متفاوت باشد.
وی ادامه داد: ما ۱۵ میلیون شغل رسمی و۷میلیون شغل غیر رسمی داریم که قراردادهای سفید امضا در این نوع شغل ها شکل می گیرد زیرا بنگاهی که کار تولیدی انجام می دهد بر اساس قانون کار و شرایط موجود نمی تواند سرپا بماند.
دبیرکل کانون عالی کارفرمایان با بیان اینکه قانون کار در ایران جزو سخت ترین قانون هاست، گفت : اگر خواهان ایجاد اشتغال هستیم قانون کار باید اصلاح شود و بر اساس مناطق، مشاغل وسن گروه بندی شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.