فعالیت ۴۲ اتحادیه تعاونی سراسری در کشور

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت ۴۲ اتحادیه تعاونی سراسری در کشور خبر داد و گفت: اتحادیه‌های تعاونی سراسری حلقه اتصال بخش مردمی و دولتی تعاون هستند.

«مهدی مسکنی» در نشست با مدیران‌عامل اتحادیه‌های تعاونی سراسری اظهار کرد: در دولت مردمی سیزدهم با هدف مردمی‌کردن اقتصاد کشور عملکرد اتحادیه‌ها رصد و بر ظرفیت‌ این نهادهای مردمی حساب ویژه باز شده است.
وی افزود: شاخص حمایت معاونت امور تعاون از اتحادیه‌های سراسری میزان گره‌گشایی آن‌ها از تعاونی‌های کوچک و نوپا است.
مسکنی تأکید کرد: تعاونی‌ موفق و اثرگذار محسوب می‌شود که مطالبه‌گر باشد.
وی مطالبه‌گری و هم‌افزایی درونی را از رسالت‌های اصلی اتحادیه‌های سراسری عنوان کرد و گفت: تعاونی‌ها ایجاد بسترهای مجازی و نوآورانه را با هدف ایجاد زنجیره تأمین و توزیع در اولویت قرار دهند.
معاون امور تعاون اتحادیه‌های تعاونی را محور توسعه بخش مردمی تعاون دانست و گفت: در حال حاضر ۵۲ درصد اتحادیه‌ها در بخش صنعت و کشاورزی و ۴۲ درصد در بخش خدمات و توزیعی فعال هستند.
وی تعاون را تجلی اقتصاد اجتماعی و مردمی عنوان کرد و ادامه داد: راهبرد اصلی معاونت امور تعاون دولت سیزدهم مردمی‌کردن اقتصاد تعاونی و تقویت بخش مردمی تعاون است.
مسکنی بر لزوم گره‌گشایی از تعاونی‌های کوچک و نوپا، شناسایی نخبگان، تأمین نیازمندی و رصد مشکلات اعضای تحت پوشش اتحادیه‌های سراسری تأکید کرد.
منبع: پایگاه وزارت تعاون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.